list w sprawie Festiwalu Fajerwerków na Stadionie Narodowym w Warszawie

Fundacja otrzymała kolejną odpowiedź - od Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy na list w sprawie planowanego na Stadionie Narodowym "Festiwalu Fajerwerków". Wcześniej Fundacja otrzymała odpowiedź od Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy

15 stycznia wystosowaliśmy pismo do Prezydent m.st. Warszawy w sprawie planowanego na wrzesień Festiwalu Fajerwerków na Stadionie Narodowym. Wątpliwości co do zasadności organizacji tego typu wydarzeń w centrum miasta zgłaszają zarówno mieszkańcy jak i osoby zajmujące się m.in. zwierzętami w mieście.

 Warszawa, 15 stycznia 2015 r.
Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz
pl. Bankowy 3/5, pok. 129
00-950 Warszawa
sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl

Szanowna Pani Prezydent!

Jako mieszkańcy Saskiej Kępy piszemy zaniepokojeni informacjami o planowanym na wrzesień Międzynarodowym Festiwalu Fajerwerków na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jest to impreza o charakterze czysto komercyjnym, która wywołuje duże kontrowersje wśród mieszkanek i mieszkańców okolicznych osiedli oraz osób zaniepokojonych wpływem wydarzenia na żyjące w Warszawie zwierzęta.

Nie jesteśmy przeciwni tego typu wydarzeniom, ale uważamy, że powinny odbywać się w miejscach gdzie ich wpływ na mieszkanki i mieszkańców oraz środowisko będzie jak najmniejszy.

Liczymy na Pani reakcję w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku,

Piotr Cykowski
Prezes
Fundacja „Phan Bde”